YAVUZ AKÇADAĞ: ELEKTRIK VE ENERJI FIYATLARININ DÜŞÜRÜLMESININ ANAHTARI KÖMÜR MADENIMIZDIR.

Akçadağ Grup Yönetim Kurulu Başkanı ünlü iş insanı Yavuz Akçadağ, TGRT Haber’in konuğuydu. Kendisinden enerji ve maden dünyası ile ilgili bilgiler alındı. İşte programdan satır başları;

BATI, KÖMÜR ÜZERİNDEN BİR ALGI OPERASYONU YAPIYOR!

Batı tarafından, vatandaşlarımız üzerinde kömüre karşı oluşturulan negatif bir algı operasyonu var. Bize kömürü kötüleyip, kömür satıyorlar. Enerji ihtiyacımızın çok önemli bir bölümünü kömürden karşılayabilecek zenginliğimiz var. Buna karşın, bu gücümüzü çevre örgütleri üzerinden gölgelemek isteyenler ile bize kullanmayın dedikleri kömürü enerji üretiminde kullanan ülkeler aynı ülkeler. Özellikle son zamanlarda halkımız tarafından haklı olarak epeyce yakınılan elektrik ve enerji fiyatlarının düşürülmesinin anahtarı, kömür üzerinden yapılan dezenformasyonu ve algı operasyonunun farkına vararak acil bir eylem planı yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda hükümetin, muhalefet partilerinin de aynı sağ duyuya sahip olduğundan emin olduğumdan bir an önce aksiyon alınarak Batı ülkeleri tarafından yapılan bu riyakar tutuma karşı doğru tavrın konulması gerektiği kanısındayım.

Elektrik ihtiyacının %28’ini kömürden karşılayan Amerika başta olmak üzere, batı ülkelerinin bizim zenginliğimizi kullandırmayarak bizi kendilerine bağımlı hale getirdikleri apaçık. Tüm bunları da fonladıkları çevresel örgütler üzerinden algı operasyonu yaparak bilgi kirliliği yaratmaktalar.


KÖMÜR ÇEVREYE ZARARLIDIR BİLGİSİ YANLIŞTIR!

İşin ehli uzmanlar da bilirler ki rakamlar ve oranlar ortadadır: Kömürün çevreye zararının minimize edilerek çevre dostu bir hale getirilmesi pek kolaydır ve bunun birçok yöntemi vardır.

Şunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki, kömürün enerji üretimine ve dünyaya katkısı, zararından hayli fazladır. Tüm bu kilükalin amacı, basın ve toplum üzerinden devletlere baskı uygulanarak istedikleri şekilde manipüle etmektir. Ülkemizin yetkililerin ve gerekli mercilerin uzman ekipleri, bu durumun tespiti için hayli muktedirdir. Dolayısıyla kendilerini bu konuda hassasiyete ve öz zenginliklerimizi kullanımında duyarlı olmaya davet ediyorum.

Paylaş:

Diğer Haberler